« Listopad 2018 »

Prvi sastanak u projektu BEECOME (galerija+Press Clipping)
Autor: Krasnodor Mikša, 5. 10. 2018.

Nakon što se Srednja škola Bedekovčina uključila u još jedan veliki Erasmus+ projekt, članovi školskog projektnog tima boravili su u Francuskoj na prvom sastanku partnera u projektu ''BEECOME: Bees in Europe: an Example of Challenges Over Men and Environment''.

Članovi projektnog tima, Mara Ivančević i Daniel Gavran, boravili su tri dana krajem rujna u francuskom gradu Marvejols gdje su s ostalim školama-partnerima dogovorili sljedeće korake u ovom 188.000 eura vrijednom projektu.

Na radnom dijelu sastanka partneri iz Francuske, Njemačke, Austrije, Španjolske i Hrvatske razradili su niz aktivnosti koje će sudionici u projektu odrađivati za naredni susret u siječnju sljedeće godine. Taj susret održat će se na Siciliji i prvi će puta i učenici / članovi projektnog tima predstaviti rezultate o dogovorenim temama: anatomija, klasifikacija i evolucija pčela, njihov razvojni ciklusu, prehrana i prijenosa meda, komunikacija i egzokrine žlijezde. Učenici će uz stjecanje znanja o ovoj vrlo važnoj temi, u sljedeće dvije godine razvijati i ključne kompetencije za cjeloživotno učenje: vlastitu komunikaciju, digitalne kompetencije, kulturalnu svjesnost i poduzetništvo.

Projekt ''BEECOME'' vezan je uz proučavanje pčela i njihovih staništa s posebnim naglaskom na ugroženost i zaštitu pčela i njihovih staništa. Cilj je da svaka škola-partner jednom u sklopu trajanja projekta ugosti ostale timove i tijekom svojih susreta, a i samostalno u školi, odredi što sve čovjek može učiniti u zaštiti pčela koje su od iznimne važnosti za cijeli ekosustav, a i koja je primjena pčelinjih proizvoda u svakodnevnom životu.

U sklopu prvog susreta članovi projektnih timova predstavili su i svoje škola, načine i programe rada i sustave obrazovanja u kojima djeluju.

Galeriju susretua možete pogledati na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.