Odlazak u kazalište

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 3. 2012.

U školskom planu i programu rada predviđen je odlazak u kazalište. Ove godine će se pogledati predstava „Posudi mi tenor“ u zagrebačkom kazalištu „Komedija“ u četvrtak, 12. 04. 2012.

Predstava će se pogledati u dvije grupe. Ukupna cijena je 80,00 kuna po učeniku. Molimo vas da se novci prikupe do 30. 03. 2012.

Odlaska u kazalište oslobođeni su učenici koji sudjeluju u programu Državnog natjecanja učenika zdravstvenih škola koje će se toga dana održavati u našoj školi. Oslobođeni su i učenici 3.a i 3.d razreda koji su na praktičnoj nastavi izvan škole.

Detaljan plan će biti napravljen prije odlaska učenika na proljetne praznike.

Radnja komedije ''Posudi mi tenor'' američkog autora Kena Ludwiga zbiva se u američkoj državi Ohio, gdje stiže slavni tenor Tito Merelli, poznatiji i kao ‘Il stupendo’, a u Cleveland dolazi otpjevati naslovnu ulogu u ‘Otellu’, kojim upravitelj pokušava spasiti Operu od propasti. Međutim, dok se Tito priprema za nastup, počinje zavrzlama – njegova supruga za zadivljenu obožavateljicu, koja se u Merellijev ormar skrila da bi dobila njegov autogram, pomisli da je zapravo Titova ljubavnica, te mu napiše pismo u kojem ga ostavlja… Merelli je toliko uznemiren da mora uzeti lijekove za smirenje, koji ga u potpunosti onesposobe.

No, kako i u operi vrijedi pravilo ‘the show must go on’, pogotovo uzevši u obzir da je riječ o gala izvedbi kojom Cleveland Operaprikuplja novac i koja počiva upravo na pojavljivanju zvijezde Merellija, upravitelj Opere Saunders zamoli svog asistenta Maxa da slavnog tenora ‘odglumi’. Komedija zabuna se nastavlja kad se Merelli, naravno, probudi na vrijeme za svoj nastup, a na pozornici je već našminkani Max…

Više o komediji, kao i galeriju slika iz predstave, pogledajte na teatar.hr ili na stranicama Komedije.