Sajam poslova

Autor: Krasnodor Mikša, 24. 3. 2012.

Već petu godinu za redom Hrvatski zavod za zapošljavanje mjesec ožujak obilježava kao mjesec Sajmova poslova. I ove godine je sudjelovala na Sajmu u Krapini Srednja škola Bedekovčina.

Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područna služba Krapina pod pokroviteljstvom Krapinsko-zagorske županije i Grada Krapine u suradnji s partnerima organizirali su Sajam poslova i Dan profesionalnog usmjeravanja Krapinsko-zagorske županije 22. ožujka 2012. (četvrtak) u Krapini, u Sportskoj dvorani Srednje škole Krapina.

Pomoću Sajma poslova ostvaruje se direktni kontakt između poslodavaca i potencijalnih radnika, potiče na aktivnost u traženju posla, omogućava partnerstvo svih dionika na tržištu rada, pruža informacije o mogućnostima obrazovanja, volontiranja, stipendiranja i cjeloživotnog učenja te naglašava važnost znanja i vještina potrebnih na tržištu rada.

U Krapini na Sajmu poslova sudjelovalo je nekoliko desetaka firmi koje su predstavljale poslove kojima se bave. Na Sajmu poslova također je sudjelovala i naša škola. Iz svakog učilišta (građevinsko, medicinsko i poljoprivredno) bilo je nekoliko učenika koji su predstavljali svoje zanimanje. Osim naše škole sudjelovale su srednje škole iz Zaboka, Zlatara, Pregrade, Konjščine i Oroslavja.

Svrha Sajma poslova bila je da nazaposleni upoznaju koja se firma čime bavi, zapošljavaju li možda trenutno nove radnike, hoce li ubrzo otvoriti nova radna mjesta.

Naša škola također ima i mogućnost obrazovanja odraslih i prekvalificiranje u druga zanimanja, što je, naravno, jako potrebno nezaposlenima kako bi lakše pronašli posao.

Galerija.

Petar Blažičko, 4. G