Sredstva za opremanje škola

Autor: Krasnodor Mikša, 13. 1. 2019.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijelo je odluku o raspodjeli sredstava za sufinanciranje opremanja škola kabinetskom, didaktičkom i informatičkom opremom u 2018. godini.

Za sada su sredstva dostavljena za predmete Biologija, Kemija i Fizika, u ukupnom iznosu od 97.190 kuna, za našu školu.

Od toga iznosa za Biologiju je dodijeljeno 29.470 kuna koji će se utrošiti prema unaprijed poslanim zahtjevima škole: od mikroskopa do didaktičkih modela.

Fizika je dobila najviše, a sredstva će biti utrošena za poboljšavanje nastave pomoću različite opreme: od fizikalnih modela, različitog pribora i aparata do dinamometara, njihala i Faradayeva kaveza.

Kemija je tražila opreme za (samo) 6.500 kuna i dobila za unimetar, modele atoma i set za destilaciju.

Odluka o sufinanciranju nalazi se na stranici Ministarstva.