Posjet kazalištu

Autor: Krasnodor Mikša, 16. 4. 2012.

12. travnja 2012. svi razredi škole pošli su na organizirani odlazak u kazalište Komedija u Zagrebu.

Prije početak predstave u Zagrebu svi razredi su krenuli u razgledavanje Zagrebačke katedrale, najistočniji primjer neogotičke crkve u Europi.

Predstava koju se gledalo zvala se ''Posudi mi tenor'' (Lend me a tenor) Kena Ludwiga. Prilagodio ju je redatelj Marko Juraga, a među glumcima našla su se poznata imena, kao npr. Mila Elegović, Dubravka Ostojić itd.

Komedija se zbiva u hotelskom apartmanu 1934. godine. Riječ je o tipičnoj komediji situacije s mnogostrukim i vrlo škakljivim, ali prije svega sjajno napisanim i duhovitim prizorima koji se zbivaju u svim zamislivim kombinacijama.

Komedija je trajala 2 sata i 30 min. Nakon kraja, svi su pošli autobusima natrag u Zagorje.

Marko Blagec (tekst) i Petar Blažičko (slike)