Mjerenje krvnog tlaka i šećera u centru Bedekovčine

Autor: Krasnodor Mikša, 17. 4. 2012.

Učenici 4. Ma obilježili su Svjetski dan zdravlja akcijom mjerenja tlaka i šećera građana i informacijama o prevnti bolesti.

Uz pomoć ljekarne u Ivanić Gradu prikupili smo trakice i aparat za mjerenje šećera, dok smo u SŠ Bedekovčina dobili tlakomjere i sav ostali pribor koji nam je bio potreban za akciju. Ovu akciju provodili smo u sklopu Svjetskog dana zdravlja koji se obilježavao 10. travnja 2012.

Bili smo smješteni ispred gradske knjižnice koja nam je isto pomogla tako da su nam posudili stol i stolice, te su nam isto na taj način pomogli foto studio Panda.

U 9.30 smo počeli sa akcijom. Odaziv je bio dobar, uspjeli smo prikupiti čak 63 osobe koje su voljno i znatiželjno prisustvovale. Uz mjerenje informirali smo ih i o prevenciji dijabetesa i hipertenzije. Uz informiranje dijelili smo i letke koje je mnogo ljudi čak i samo tražilo.

Zadovoljni smo akcijom, nadamo se da će i sljedeće godine biti takav odaziv. Zahvaljujemo profesorici Štefici Sukreški na pomoći bez koje te akcije ne bi bilo.

1. grupa 4. Ma razred

Galerija.

Na našoj stranici na Facebooku možete pročitati i članak prof. Štefice Sukreški o Danu zdravlja (link).