Sastanak HUPE-a – podružnica Zagorje

Autor: Krasnodor Mikša, 5. 2. 2019.

U petak, 1. veljače 2019., Srednja škola Bedekovčina ugostila je nastavnike engleskog jezika iz cijele županije na njihovom redovitom sastanku udruženja HUPE (Hrvatskog udruženja profesora engleskog jezika).

Na sastanku su se održale dvije radionice. U sklopu prve, koju je vodila Sanja Ždralović iz Gimnazije A. G. Matoša u Zaboku, prisutni su mogli čuti i isprobati različite nastavne aktivnosti za motivaciju učenika koji su već dosegli zavidan stupanj znanja engleskog jezika. Druga radionica organizirana je izdavačkom kućom PEARSON, a radionicu je vodio renomirani predavač Conrad Kellet. Radionica Škola za život: kako povezati učionicu i stvarni život? nudila je brojne kreativne aktivnosti koje će profesori moći koristiti u sklopu novog kurikuluma koji će biti na snazi od rujna.

Prisutni su ocijenili radionice kao iznimno korisnima u profesionalnom razvoju, a sastanci HUPE-a važni su i zbog razmjene ideja i iskustava između kolega koji predaju engleski jezik u osnovnim i srednjim školama Krapinsko-zagorske županije.

Kao udruga, zahvalni smo Srednjoj školi Bedekovčina koja nam omogućava redovne sastanke i time potiče stručno usavršavanje profesora engleskog jezika.

Petra Končić, predsjednica podružnice HUPE Zagorje