Izložba radova projekta Promicanje istine o Domovinskom ratu

Autor: Krasnodor Mikša, 15. 2. 2019.

U Zaboku je otvorena izložba radova učenika osnovnih i srednjih škola, koji su sudjelovali u projektu Udruge veterana specijalne policije Domovinskog rata “Barun”, “Promicanje istine o Domovinskom ratu”, a na kojoj su zastupljeni i radovi učenika naše škole.

Likovno-literarni projekt  provodi se od 2014. godine, a ima za cilj potaknuti učeniike na samostalno istraživanje i učenje o novijoj hrvatskoj povijesti, posebno o Domovinskom ratu. Na natječaj je pristiglo 150 radova, literarnih i likovnih, iz dvadeset i dvije škole Krapinsko-zagorske županije, a Srednja škola Bedekovčina sudjelovala je u natječaju s pet radova, i to Alena Bartolca, Renata Dumbovića, Nikole Ruseka, Matije Meštrovića i Vedrana Oreškog. Svim učenicima mentor je bio dr. art Robert Kuhar.

Renato Dumbović (2. d) za svoj rad na temu Domovinskog rata osvojio je 3. mjesto u kategoriji likovnih radova srednjih škola.

Izložba radova može se razgledati do 5. ožujka, u radnom vremenu zabočke Gradske knjižnice u kojoj je postavljena izložba, a sve radove možete pogledati u katalogu Udruge ''Barun''.