Međužupanijsko natjecanje u disciplini Zdravstvena njega

Autor: Krasnodor Mikša, 27. 2. 2019.

U našoj školi organizirano je natjecanje medicinskih škola, odnosno 1. međužupanijsko natjecanje strukovnih škola WorldSkills Croatia u sektoru Zdravstva i socijalne skrbi, disciplina Zdravstvena njega.

Natjecalo se šestero učenika medicinskih škola iz Međimurske, Varaždinske, Koprivničko-križevačke i Krapinsko-zagorske županije, odnosno Medicinske škole Varaždin, SŠ Čakovec, SŠ Pregrada, SŠ u Maruševcu s pravom javnosti, SŠ Koprivnica i SŠ Bedekovčina.

Za plasman na državno natjecanje učenici su se natjecali u provjeri vještina: uvođenje intravenile, odnosno pripremi za zahvat, od prostora do bolesnika, izvođenje samog zahvata i dokumentiranje postupka u sestrinsku dokumentaciju. Učenica Srednje škole Bedekovčina Monika Kranjčec, pod mentorstvom Nikoline Horvat, plasirala se na državno natjecanje koje će se u ožujku održati u Zagrebu, dok ostale rezultate možete pogledati u prilogu.

Sva natjecanju su organizirana pod nazivom WorldSkills Croatia od strane Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Cijelu galeriju natjecanja možete pogledati na službenim stranicama Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.

Priloženi dokumenti:
Ljestvica_poretka404.pdf (758.87 KB)