Međužupanijska natjecanja (Press Clipping+video)

Autor: Krasnodor Mikša, 1. 3. 2019.

Tijekom veljače u našoj i susjednim županijama organizirano je nekoliko natjecanja strukovnih škola na kojima su sudjelovali i učenici Srednje škole Bedekovčina i ostvarili zapažene uspjehe, odnosno plasirali se na državne smotre u svojim strukama.

U zagrebačkoj Obrtničkoj i industrijskoj graditeljskoj školi održano je izlučno natjecanje za državno natjecanje montera suhe gradnje. Osam ekipa učenika iz osam obrtničkih škola natjecalo se u gradnji pregradnog zida s otvorom. Učenici Srednje škole Bedekovčina Stjepan Habljak i Ivan Ružđak, pod mentorstvom nastavnika Ivana Mohača, premoćno su pobijedili i plasirali se na državno natjecanje koje će se krajem ožujka održati na zagrebačkom Velesajmu.

Instalateri grijanja i klimatizacije natjecali su se na međužupanijskom natjecanju – disciplina Kućne instalacije, u zagrebačkoj Školi za montažu instalacija i metalnih konstrukcija. U praktičnom dijelu koji se sastojao od instalacije grijaćeg tijela s bakrenom cijevi učenici škole Kristijan Ljubej i Luka Sedlar, pod mentorstvom nastavnika Ivana Tkalca, osvojili su četvrto mjesto.

U ponedjeljak, 25. veljače 2019., u Srednjoj školi Bedekovčina održalo se 1. međužupanijsko natjecanje strukovnih škola u sektoru Zdravstva i socijalne skrbi, disciplina Zdravstvena njega. Natjecali su se učenici medicinskih škola iz Međimurske, Varaždinske, Koprivničko-križevačke i Krapinsko-zagorske županije za plasman na državno natjecanje.

Učenici su se natjecali u provjeri vještina, uvođenje intravenile, odnosno pripremi prostora i bolesnika, izvođenju zahvata i dokumentiranje postupka u sestrinsku dokumentaciju. Učenica Srednje škole Bedekovčina Monika Kranjčec, pod mentorstvom Nikoline Horvat, plasirala se na državno natjecanje koje će se u ožujku održati u Zagrebu.

Sva natjecanju su organizirana pod nazivom WorldSkills Croatia od strane Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.