Agrotehničari na izvanučioničkoj nastavi (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 4. 3. 2019.

Agrotehničari, učenici 4. P razreda, u sklopu izvanučioničke nastave iz predmeta Vježbenička tvrtka i Peradarstvo posjetili su dva poljoprivredna proizvođača u našoj županiji.

Sa svojim su nastavnicima, Mirjanom Hudi Vlahek i Danielom Gavranom, prvo posjetili farmu peradi Peradarskog obrta ''Sina'' Siniše Klancira iz Zlatar Bistrice. Ondje su se učenici susreli i mogli pobliže upoznati s brojlerskom proizvodnjom i najsuvremenijom tehnologijom i opremom peradarske farme u Krapinsko-zagorskoj županiji. Učenici su iz prve ruke dobili bitne i važne informacije o financiranju iz EU fondova.

Drugi dio izvanučioničke nastave učenici su odradili u tvornici ELCON - prehranbeni proizvodi d.o.o. iz Zlatar Bistrice gdje su se prvi puta susreli s proizvodnjom jaja za prehrambenu proizvodnju. Nakon upoznavanja direktor proizvodnje Krunoslav Klancir proveo nas je kroz cijeli tehnološki proces proizvodnje jaja, a od proizvoda koje ova tvrtka proizvodi tu su tekući pasterizirani proizvodi od jaja, smrznuti pasterizirani proizvodi od jaja, praškasti (dehidrirani) proizvodi od jaja, kao i svježa jaja "A" klase, te ljuska u prahu od kokošjih jaja.

Galerija.

Daniel Gavran