Županijsko natjecanje iz engleskog jezika

Autor: Krasnodor Mikša, 6. 3. 2019.

U utorak, 26. veljače, u Srednjoj školi Bedekovčina održano je natjecanje iz engleskog jezika za učenike srednjih škola u našoj županiji.

Učenici su se natjecali u 4 kategorije: 2. A – učenici drugih razreda gimnazija, 2. B – učenici drugih razreda strukovnih škola, 4. A – učenici četvrtih razreda gimnazija te 4. B – učenici četvrtih razreda strukovnih škola. Ukupno je sudjelovalo 37 učenika, sa 7 mentora te 7 članova županijskog povjerenstva.

U kategoriji 2. A prvo mjesto osvojila je učenica Ema Počekal, mentorice Sanje Ždralović iz Gimnazije A. G. Matoša iz Zaboka sa 74 osvojena boda. U kategoriji 2. B prvo mjesto osvojio je Alen Šćuric, mentorice Aleksandre Lovrenčić Došen, iz Srednje škole Krapina s 82 osvojena boda. U kategoriji 4. A prvo mjesto osvojio je učenik Dominik Forjan, mentorice Petre Blajić, iz Srednje škole Krapina s osvojenih 90 bodova. U kategoriji 4. B prvo mjesto osvojila je učenica Lana Blažinić, mentorice Tanje Tratnjak Blažić, s osvojenih 77 bodova.

Učenici koji su osvojili prva mjesta u sve četiri kategorije nagrađeni su prigodnim darom – knjigama na engleskom jeziku.

Rezultati su odmah proslijeđeni državnom povjerenstvu te se nadamo kako će naši učenici i ove godine na državnom povjerenstvu biti vrlo uspješni kao i prošle godine.

Natjecateljima želimo puno uspjeha na državnom natjecanju!