E-medica, projektni susret i razmjena (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 3. 2019.

28. veljače i 1. ožujka 2019. godine u Medicinskoj školi „Draginja Nikšić“ Sremska Mitrovica realizirana je prva razmjena učenika u dva projekta koja se pripremaju za smotru E-medica.

Srednja škola Bedekovčina i Medicinska škola „Draginja Nikšić“ Sremska Mitrovica realiziraju projekt „Oni žive u nama“, dok naša škola, Medicinska škola „Draginja Nikšić“, Škola za medicinske sestre Mlinarska iz Zagreba i Medicinska škola „Ante Kuzmanića“ iz Zadra rade na projektu „Medicina kroz književnost“.

U  razmjeni su sudjelovali Karolina Ricijaš i Matej Bučev s mentoricom Šteficom Sukreški (projekt „Oni žive u nama“) te Kruno Galic i Mihael Miklobušec s mentoricom Rafaelom Božić (projekt „Medicina kroz književnost“).

Uz naporan rad na projektima te intenzivnim pripremama za smotru, ulovili smo malo vremena za razgledavanje Sremske Mitrovice. Posjetili smo Zavod za javno zdravlje Sremska Mitrovica, a zatim smo krenuli na prijem kod predsjednika skupštine grada. Uslijedila je vožnja  katamaranom po Savi te posjet muzejima grada i posjet Carskoj Palati. Domaćini su nam pripremili i ugodno druženje na Hipodromu. Vožnja kočijom i jahanje posebno nas je oduševilo jer  nekima od nas je to bio prvi susret s konjima i jahanjem.

Osim što smo se družili s učenicima s kojima radimo na projektu, družili smo se i s učenicima iz Zadra, Zagreba i Dalja jer i oni su bili na razmjeni sa svojim projektima.

Puni dojmova zahvaljujemo se domaćinima. Uskoro slijedi predstavljanje projekata na smotri E-medice u Tuheljskim toplicama.

Galerija.

Rafaela Božić