Obavijest za maturante o državnoj maturi

Autor: Krasnodor Mikša, 7. 7. 2020.

Nekoliko informacija za maturante koji su polagali ispite državne mature.

Do 10. srpnja (petak) potrebno je potvrditi ocjene 4./5. razreda srednje škole na svojoj stranici na Postani student.

Ako ocjene nisu dobro upisane (a mogli ste ih provjeriti na dobivenim svjedodžbama), javite se svojim razrednicima koji će ih promijeniti.

13. srpnja (ponedjeljak) u sustavu Postani student pojavit će se vaši razultati ispita državne mature. Ujedno će od tada početi teći 48-satni period prigovora na ocjene ispita. O tome ćemo objaviti posebnu obavijest u ponedjeljak.

Učenici koji su osvojili neka od mjesta na natjecanjima koja se boduju na rang-listama studijskih programa moraju provjeriti u sustavu Postani student jesu li im ti bodovi upisani. Ti bodovi pojavit će se i kod rezultata na rang-listama studijskih programa koje ste prijavili (ako se uopće i gledaju). Ako nemate pripisanih bodova, javite se svojim mentorima koji su vas vodili na natjecanje. Više o tome pročitajte na stranici studij.hr (Česta pitanja - VIII. Posebna postignuća).

Ispitni koordinatori