Prijava za jesenski rok državne mature i podjela potvrda o položenim ispitima državne mature

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 7. 2012.

Podjela potvrda o položenim ispitima državne mature održat će se 17. srpnja 2012. (utorak) u prostoru škole u Bedekovčini od 10 do 12 sati prije podne!

Nije potrebno da svi nagrnete u 10 sati ! Učenici koji nisu u mogućnosti doći trebaju nas obavijestiti tko će doći umjesto njih. Primopredaja se izvršava na način da se potpisujete da ste preuzeli potvrdu.

Potvrde će se moći podizati i drugih dana. O tome ćete biti kasnije obaviješteni.

Od danas do 20. 7. 2012. traju prijave za jesenski ispitni rok državne mature.

Detaljno se informirajte u brošuri, a za podsjetnik:
''Ispit, odnosno ispite koje učenik nije položio može ponovno polagati u nekome od sljedećih ispitnih rokova. Svaki ispit učenik ima pravo polagati dva puta bez plaćanja troškova. Ako ispit ne položi ni drugi put, treći i svaki sljedeći put učenik snosi troškove polaganja ispita.
Ako učenik položi ispite državne mature, ali nije zadovoljan rezultatom koji je ostvario, ima pravo još jednom polagati taj ispit u nekome od sljedećih ispitnih rokova bez plaćanja troškova polaganja. To pravo može se ostvariti iz najviše dvaju ispita unutar razdoblja od dvije godine. Učenik prijavljuje ispite na istoj razini kao i na prethodnome ispitnom roku. Ako učenik na taj način ponovno piše ispit i dobije lošiju ocjenu, konačnom ocjenom utvrđuje se bolja ocjena.
U slučajevima promjene razina ispita smatra se da učenik prijavljuje novi ispit.''
Prijave za studijske programe na kojima je ostalo mjesta počinju 22. 7. i traju do 20. 9. Potrebno je interesirati se o mogućim ranijim prijavama, dostavi podataka ili dodatnim provjerama za pojedine fakultete.

Vaši koordinatori!