Sufinanciranje nabave udžbenika za 2012.

Autor: Krasnodor Mikša, 22. 8. 2012.

Krapinsko-zagorska županija i ove je godine osigurala sredstva za sufinanciranje troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola.

Prema navedenoj Odluci, pravo na jednokratnu novčanu pomoć za sufinanciranje troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola može ostvariti:

• obitelji samohranih roditelja s jednim i dva učenika osnovne i/ili srednje škole u iznosu od 500,00 kuna,
  • obitelji s tri učenika osnovne i/ili srednje škole u iznosu od 750,00 kuna,
  • obitelji s četiri i više učenika osnovne i/ili srednje škole u iznosu od 1.000,00 kuna,

pod uvjetom da prosječni mjesečni prihod domaćinstva, isplaćen u posljednja tri mjeseca koja prethode mjesecu u kojem je podnesen zahtjev, ne prelazi iznos prihoda utvrđen Odlukom.

Više na linku.