Svjetsko natjecanje u oranju

Autor: Krasnodor Mikša, 23. 9. 2012.

Učenici i profesori Poljoprivrednog učilišta sudjelovali su kao volonteri u pripremama površina za 59. svjetsko natjecanje u oranju koje se održavalo u Biogradu na Moru od 9. do 17. rujna 2012.

Učenici 4. P razreda Marko Žabčić i Marijan Maček, 3. P razreda Marijana Grdenić, Goran Plašć i Vedran Jakuš i 2. P razreda Andrija Škrlec, Marija Posarić i Domagoj Vuk te voditelji Neven Krušelj i Slavko Vinković bili su dio tima od 120 učenika i voditelja iz 8 poljoprivrednih škola Hrvatske uključenih u poslove pripreme natjecanja.

Učenici su volonterski sudjelovali u pripremanju natjecanja, uređivali, trasirali i čuvali natjecateljske parcele i dežurali uz orače na samom natjecanju.

Uz odlično odrađen posao učenici su stekli nova znanja i vještine vezane uz strojeve i uređaje za obradu tla.

Kako je bilo, pogledajte u galeriji i u članku iz Večernjeg lista.