Pčelarstvo u školi

Autor: Krasnodor Mikša, 28. 9. 2012.

Učenici naše škole u ponedjeljak su izvršili pregled košnica u školskom pčelinjaku.

Pčelinjak naše škole nalazi se na školskom poligonu, a za sada broji četiri košnice. Pčele je donirao naš domar Branko Blazinić koji se i dosta angažirao oko postavljanja pčelinjaka. Izvannastavnu aktivnost Pčelarstvo vodi profesor Ivan Pogačić, koji je za to zanimanje dobio diplomu ove godine pohađajući pčelarsku školu u Srednjoj školi Bedekovčina.

Pregledavajući košnice učenici su uočili da pčele imaju premalo meda za prezimljavanje. U sljedeća dva tjedna vršit će se prihranjivanje da bi pčele mogle dočekati proljeće.

Svi zainteresirani za pridruživanje izvannastavnoj aktivnosti mogu se javiti profesoru Pogačiću.

Ivan Pogačić, prof.