E-medica (Galerija + video)

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 11. 2012.

Od 9. do 11. studenog 2012. učenici i profesori Srednje škole Bedekovčina sudjelovali su na 6. smotri E–medice u Dugoj Uvali.

Projekt E-medica predstavlja virtualnu zajednicu svih zdravstvenih škola Republike Hrvatske, a temelji se na izradi edukativnog portala svih zdravstvenih škola RH. Njegov osnovni cilj je povezivanje zajednice zdravstvenih škola, međusobna razmjena nastavnih sadržaja, komunikacija i promicanje korištenja ICT u svakodnevnom edukacijskom procesu. Na ovogodišnjoj smotri  prisustvovalo je 20 zdravsvenih škola iz RH, 1 škola iz Slovenije i 1 škola iz Makedonije te ukupno 240 sudionika. Smotra se i ove godine održala uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Agencije za odgoj i obrazovanje, Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet, Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanje i BenQ Austria.

Srednja škola Bedekovčina predstavila se na smotri sa tri projekta na kojima su sudjelovali učenici Igor Hazulin, Leon Lukač, Dijana Majsec, Irena Humljak, Ivana Bogi, Ana Marija Jambrošić  i njihovi  mentori Suzana Đanić, Štefica Sukreški i Rafaela Božić, uz podršku ravnatelja prof. Zlatka Radmana.

Škola se predstavila u sljedećim projektima:

Motivacija učenika za učenje 2 čiji su nositelji projekta Škola za medicinske sestre  Vinogradska. U projektu su sudjelovale i  Škola za medicinske sestre Vinogradska, Škola za medicinske sestre Vrapče, Medicinska škola Varaždin te Zdravstveno učilište Zagreb.

"Ekologija mora i jezera i utjecaj na zdravlje pojedinca čiji su nositelji projekta Pomorska  škole Zadar. U projektu su sudjelovale i  SMUGS "Dr. Panče Karagjozov" Skopje i Škola za medicinske sestre Mlinarska.

"Autohtonost mog zavičaja" projekt Srednje škole Bedekovčina. U projektu zajedno sa nama sudjelovale su i Medicinska škola Varaždin te SMUGS "Dr. Panče Karagjozov" Skopje, Makedonija.

Osim što smo predstavili školu i projekte, uredili smo i štand na kojem smo prikazali dio naše kulture , kao što su razna jela, ddomaće drvene igračke, stare domaće pjesme te proizvode naše školske udruge „ Zvirek“.

Škola je i ove godine zadovoljna projektima te će se sljedeće godine ponovno uključiti s novim.

Galerija.

Koordinator Rafaela Božić