Prijava u sustav Postani student

Autor: Krasnodor Mikša, 1. 12. 2012.

Danas su započele prijave ispita državne mature i studijskih programa. Prijave ispita državne mature trajat će, sukladno Pravilniku o polaganju državne mature, od 1. prosinca 2012. godine do 1. veljače 2013. godine.

Prijave studijskih programa u ljetnome upisnom roku bit će omogućeneod 1. prosinca 2012. godine do 16. srpnja 2013. godine (osim studijskih programa koji su odredili raniji rok prijave).

Prijave u sustav različite su za pojedine kategorije kandidata te je važno pridržavati se uputa koje su dostupne na stranicama Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja. Također, nužno je dobro pročitati i prihvatiti Opće uvjete prijava ispita državne mature i studijskih programa prilikom prve prijave.

U pripremi je i brošura u kojoj će biti detaljno objašnjeni svi postupci u vezi s radnjama koje su nužne u postupku prijava ispita državne mature, prijava studijskih programa, rangiranja i upisa na visoka učilišta, tko je obvezan i na koji način priložiti dokumentaciju za prijavu ispita i studijskih programa, mogućnost ostvarenja prava na prilagodbu ispitne tehnologije, kao i Kalendar svih rokova koji se odnose na provedbu polaganja ispita državne mature i prijave studijskih programa.

Ispitni koordinatori obići će još jednom sve maturantske razrede i pokušati otkloniti sve nedoumice vezane uz prijave u sustav Postani student i prijava ispita državne mature i studijskih programa.