Code Yourself Into English u Canakkaleu, Turska

Autor: Daniela Usmiani, 6. 12. 2021.

Nakon više od godinu dana pauze zbog Covid pandemije, od 21. - 27. 11. 2021. , u okviru Erasmus+ projekta škole pod nazivom "Code Yourself Into English", organiziran je susret partnerskih timova na kojem su sudjelovali učenici škole Marija Mlinarić 4.G, Iva Ptiček 3Mb, Ivan Maslić 2.G i Filip Sviben 3.Ma u pratnji nastavnica Sanje Videk i Daniele Usmiani.

Radi se o dvogodišnjem projektu u okviru kojeg učenici izrađuju niz digitalnih uradaka, koristeći niz alata i kodiranje te kreiraju digitalne materijale za učenje engleskog jezika. Učenici će uz digitalne kompetencije značajno ojačati i jezične kompetencije učeći pomoću digitalnih uradaka koje su napravili jedni za druge. U projektu sudjeluju škole iz Turske. Italije, Španjolske, Rumunjske i Hrvatske.

Tijekom susreta u Čanakkaleu učenici su analizirali te prema zadanim kriterijima birali najbolje prethodno izrađene infografike učenika svih partnera na temu "How do I picture myself in the future?", kodiranjem u Scratchu izrađivali animacije i priče na zadanu temu vezani za mjesta koja smo posjetili - Troja i Asos, rješavali postavljene zadatke na Code.org platformi i offline aktivnosti vezane za kodiranje. Također,analizirali su digitalne uratke učenika vezane za učenje jezika iz različitih životnih situacija (svakodnevni život, zdravlje, život u školi, kuhanje, turizam i sl.)

koje su izradili učenici partnerskih škola.

Ujedno​ imali smo priliku posjetiti Muzej Troje i obići Arheološke iskopine Troje, kao i Asos, gradić u kojem je živio Aristotel i otvorio vlastitu akademiju.

Osim rada na projektnim aktivnostima uvijek smo našli vremena za ples, šalu i smijeh koji je odzvanjao u školi našeg domaćina Vahit Tuna Anadolu Lisesi.

Sljedeći susret projektnih timova planiran je u Rumunjskoj, u Cavnicu krajem siječnja 2022.