Zadnji susret u sklopu projekta Academy of Special Educational Needs

Autor: Krasnodor Mikša, 1. 9. 2022.

U projektu Academy of Special Educational Needs od 25. do 27. 8. 2022. u Ateni je održan zadnji transnacionalni sastanak koordinatora partnerskih zemalja – Poljske, Grčke, Portugala i Hrvatske.

Sumirani su rezultati projekta, dogovoreni zadnji koraci oko prezentacije i izvještavanja o ishodima projekta.

Nakon tri godine projekta svi sudionici aktivnosti učenja i usavršavanja stekli su nova znanja i vještine u radu s učenicima s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama. Razmjena iskustava i primjera dobre prakse različitih zemalja, raznih sustava obrazovanja i pogleda na sve češće i brojnije teškoće u savladavanju školskog gradiva značajno je povećala kompetencije svih obrazovnih djelatnika uključenih u projekt.

Projekt je od strane koordinatora svih partnerskih zemalja procijenjen kao vrijedna edukacija s primjenjivim alatima za daljnji rad s učenicima koji imaju posebne odgojno-obrazovne potrebe.

Tatjana Papst, koordinatorica projekta