FutEUre Food u Pragu

Autor: Krasnodor Mikša, 20. 10. 2022.

Uspješno je odrađena mobilnost učenika u još jednom Erasmus+ projektu u Srednjoj školi Bedekovčina. Ovoga puta učenici su bili u Pragu u sklopu projekta FutEUre Food koji posebnu pažnju posvećuje resursima u poljoprivrednoj proizvodnji i to posebice rješavanje problema po pitanju hrane, a projektu su bili pridruženi učenici iz Švedske i Nizozemske.

Multikulturalni znanstveni tjedan započeo je radionicama na temu „Voda – esencijalni životni element“ pa su tako učenici u internacionalnim skupinama posjetili sveučilišni kampus za poljoprivredu u Pragu te prikupili znanja koja su tijekom tjedna prikazali u kreativnim radovima, posjetili su Muzej vode i plovili Vltavom koja protječe kroz Prag prema sjeveru Europe.

Nakon radionica u školi uslijedile su sportske aktivnosti i razgledavanje kulturnih znamenitosti Praga, a kao rezultat na kraju znanstvenog tjedna učenici su usvojeno znanje i kreativne vještine prikupljene na fakultetu i u srednjoj školi prenosili osnovnoškolcima te su tako praktičnim projektima napravili transfer znanja na svim obrazovnim razinama. U Pragu je boravilo osam učenika iz Poljoprivrednog i Medicinskog učilišta naše škole i dva nastavnika u pratnji – Daniel Gavran i Davor Stanković.