Srednja škola Bedekovčina nositeljica je akreditacije Erasmus+ u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja

Autor: Daniela Usmiani, 23. 2. 2022.

Temeljem zahtjevne prijave, izrađene Strategije razvoja, Europskog razvojnog plana i akcijskog plana te velikog iskustva u organizaciji dosadašnjih europskih projekata mobilnosti, Srednja škola Bedekovčina je krajem 2021. godine ishodila akreditaciju Erasmus+. u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.

Dodjelom akreditacije Erasmus potvrđuje se da je podnositelj zahtjeva izradio plan za provedbu visokokvalitetnih aktivnosti mobilnosti u okviru razvoja svoje organizacije.

Akreditacija Erasmus omogućit će Srednjoj školi Bedekovčina pojednostavljeni pristup izvorima financiranja iz Ključne aktivnosti 1 tijekom čitavog programskog razdoblja (2021. - 2027.).

Učenici škole će u svakoj školskoj godini do 2027. godine imati mogućnost  obavljanje stručne prakse u inozemstvu, a nastavnici strukovnih predmeta mogućnost odlaska na usavršavanje stručnih znanja potrebnih u podučavanju.