Probni ispiti državne mature i ostale obavijesti

Autor: Krasnodor Mikša, 2. 11. 2022.

I ove će godine Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja organizirati probne ispite državne mature za sve maturante.

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja ponudit će maturantima mogućnost provjere njihova znanja na probnim ispitima iz svih obveznih i izbornih predmeta.

NCVVO će ispite objaviti na svojoj mrežnoj stranici 1. veljače 2023., a rješenja ispita 1. ožujka 2023. godine kako bi maturanti mogli sami provjeriti u kojoj su ih mjeri uspješno riješili. lspiti će biti u formatu PDF-a koje će maturanti, ako žele, moći isprintati ili rješavati čitajući s ekrana, računala ili mobitela.

1. prosinca započet će razdoblje od 2,5 mjeseca tijekom kojega će maturanti moći prijaviti ispite državne mature tražene za pojedine studije i fakultete. Ispitni koordinatori doći će u sve razrede i pomoći pri prijavi i odgovoriti na sva pitanja. Do tada na stranici Postani student, na poveznici Studijski programi, učenici mogu provjeriti uvjete koje su studiji odredili za prošlogodišnje maturante i od prilike vidjeti što će se tražiti i od njih.

Na stranicama Nacionalnog centra (Državna matura - Ispitni katalozi) nalaze se ispitni katalozi za svaki predmet, koji donose sadržaje koji će se ispitivati na pojedinom ispitu, kao i primjerke samih ispita za vježbu.

Ispitni koordinatori svakodnevno su dostupni za vaša pitanja u kancelariji ispitnih koordinatora ili na matura.bedekovcina@gmail.com.

Ispitni koordinatori