Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama

Autor: Krasnodor Mikša, 25. 11. 2022.

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, 25. studenog, Vendi Keserica Tomičić, voditeljica SOS telefona i savjetovališta za žene žrtve nasilja Krapinsko-zagorske županije, 23. studenog 2022. održala je predavanje o navedenoj temi.

Učenici 1., 3., 4. i 5.Ma upoznali su se sa načinom rada SOS telefona, vrstama nasilja, ulozi medicinskih djelatnika kada se sumnja da je žena žrtva nasilja i nekim predrasudama o nasilju nad ženama.

Također, učenici 4. G razreda na nastavi Etike prigodno su uredili pano povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja sa glavnom porukom da se nasilje nad ženama tiče svakoga od nas!

Janja Roginić