Erasmus+ projekt "MASK" - 1. online edukacija učenika

Autor: Daniela Usmiani, 25. 11. 2022.

Učenici 2G razreda, smjer arhitektonski tehničari,aktivno su se uključili u aktivnosti novog dvogodišnjeg Erasmus+ projekta škole pod nazivom "MArine robots for better Sea Knowledge awareness" - "MASK", u koje se naša škola uključila na poziv Fakulteta elektrotehnike i računalstva.

Učenici su sudjelovali na 1. virtualnoj edukaciji koju je održao asst. Đula Nađ s Fakulteta elektrotehnike i računastva i upoznao učenike pomorskim sustavom, s osobinama i vrstama podvodnih robota, njihovom korisnošću u istraživanju morskih dubina i načinu upravljanja i upotrebe podvodnim robotima.

Dr. Fausto Ferreira, koordinator projekta upoznao je učenike sa projektom, planiranim aktivnostima i ciljevima. U projektu sudjjeluju tri fakulteta: Fakultet elektrotehnike i  računalstva,  Pomorski Fakultet,  Sveučilište u Rijeci, Jacobs University Bremen i dvije srednje škole, European School Schulzentrum Utbremen (Sekundarstufe) iz Bremena i Srednja škola Bedekovčina.

Učenici škola će kroz proći niz edukacija vezanih uz primjenu i upravljanje podvodnim robotima te će kroz završnu aktivnosti imati priliku izravno upravljati podvodnim robotima u Baškoj. Kroz niz edukacija razvit će se novi tečaj za srednjoškolske učenike za učenje o važnosti primjene podvodnih robota u ekologijji i upoznavanju mora.

Vjerujemo da će kroz aktivnosti projekta naši učenici steći mnogobrojna nova znanja o robotici, načinima primjene podvodnih robora u ekologiji i znanstvenim istraživanjima te razviti interes prema STEM-u i tehničkim zanimanjima i nove vještine.

Koordinator projekta u SŠ Bedekovčina: Daniela Usmiani