Večer matematike

Autor: Krasnodor Mikša, 6. 12. 2022.

Večer matematike je projekt Hrvatskog matematičkog društva i provodi se od 2013. godine. Naša škola sudjeluje od 2014. godine. Učenici aktivno sudjeluju u provođenju radionica i njihove reakcije su pozitivne.

Učenici 1. e razreda izrađivali su matematičke pahuljice kojima će ukrasiti razred. Kao predložak koristili smo Kochovu pahuljicu, trokut Sierpinskog i Pitagorino stablo.

Tajnu poruku dešifrirali su učenici 2. b razreda primjenom osnovnih matematičkih operacija. Dio je učenika rješavao online Escape room s matematičkim zadacima.

Umjetnost savijanja papira, origami, povezana je s geometrijom. Tako su učenici 1. Ma razreda izrađivali geometrijska tijela i razne druge oblike savijanjem i rezanjem papira.

Aktivnosti vezane uz Večer matematike potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici i otkrivaju, često zaboravljenu, zabavnu i kreativnu stranu matematike.

Jasenka Mutak