Izvanučionička nastava u Zagrebu

Autor: Krasnodor Mikša, 20. 12. 2022.

Za učenike 1. b, 1. d i 2. b razreda u petak 16. prosinca 2022. organizirana je izvanučionička nastava u Zagrebu s posjetom izložbi, kinu i Adventu.

Prvo smo bili u CineStaru i pogledali film Lamborghini: Čovjek koji je stvorio legendu. Film se temelji na biografiji Ferruccia Lamborghinija slavnog poduzetnika. Na početku svoje karijere proizvodio je traktore, tijekom Drugog svjetskog rata proizvodi vojna vozila, a zatim projektira i proizvodi legendarne Lamborghini luksuzne sportske automobile po kojima je i najpoznatiji.

Nakon toga otišli smo u Galeriju Klovićevi dvori i uz vodstvo pogledali izložbu World of Robots. Na izložbi su učenici mogli vidjeti najnoviji razvoj humanoidnih robota, probne robotske igračke, transformatore, crtanje robotskih ruku, 3D printere, originalne filmske repike, kao što su Iron Man, R2D2, Terminator, C3PO, životinje robote i inovacije vezane uz digitalnu kulturu, kao što je robot koji hoda Marsom.

Slobodno vrijeme učenici su iskoristili za šetnju zagrebačkim Adventom.

U pratnju učenika bili su nastavnici Draženko Gavranić, Valentina Kuharić Sremec i Jasenka Mutak.

Jasenka Mutak