World Maths Day

Autor: Krasnodor Mikša, 13. 3. 2013.

Od 5. ožujka 2013. u 11.00 sati do 7. ožujka 2013. učenici naše škole uključili su se u natjecanje World Maths Day.

Natjecanje se odvija on line. Ove je godine uključeno oko 4 milijuna učenika iz cijelog svijeta podijeljenih u nekoliko kategorija, ovisno o godinama starosti. Iz naše škole natjecalo se 73 učenika iz 11 razreda u kategoriji od 14 do 18 godina.

Učenici trebaju u roku od 48 sati riješiti 50 zadataka (po 10 zadataka na 5 nivoa). Svakim prijavljivanjem za igru učenici dobivaju dva ili više suparnika negdje u svijetu i igraju protiv njih. Boduje se brzina i točnost riješenih zadataka.

Ovo natjecanje postoji već nekoliko godina, a naša škola ove se godine prvi put uključila. Ovo natjecanje je dio natjecanja World education games koja se provode od 5. do 7. ožujka 2013. i sastoje se od dijelova: World Literacy Day, World Maths Day i World Science Day.

Učenici su zadatke rješavali sami kod kuće i u školi na satovima informatike. Rezultati natjecanja mogu se vidjeti na stranici www.worldeducationgames.com.

Obzirom da su reakcije učenika vrlo pozitivne, a sad imamo i iskustva, u natjecanje ćemo se sigurno uključiti i sljedeće godine.

Jasenka Mutak, prof. matematike