Izvanučionička nastava u Ljubljanu

Autor: Daniela Usmiani, 25. 1. 2023.

U utorak, 24. siječnja 2023., u okviru izvanučioničke nastave, učenici 1.G, 1.Ma, 1.Mb i 1.P razreda posjetili su Hišu eksperimentov i samostalno izvodili pokuse koristeći eksponate u okviru Hiše dokazujući fizikalne zakonitosti.

Osim toga učenici su sudjelpvali na interaktivnom predavanju na temu "Struja i njezini provoditelji" tijekom koje su se učenici kroz niz pokusa upoznali sa obilježjima struje i vodičima. Jeste li znali da nam i kiseli krastavac može poslužiti kao dobar vodič?

Slobodno vrijeme učenici su proveliupoznavajući ljepote Ljubljane i upoznavajući se sa njenom poviješću kratkom šetnjom s vodičem, a slobodno vrijeme proveli su družeći se i samostalno istražujući gastronomsku ponudu Ljubljane..