Županijska smotra Građanskog odgoja i obrazovanja

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 4. 2023.

U srijedu, 5. travnja 2023., u Dvoru Veliki Tabor održala se 16. županijska smotra iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja.

Na Županijskoj smotri sudjelovalo je 6 ekipa: 5 osnovnih i jedna srednja škola, koje su pred stručnim procjeniteljima predstavili svoje projekte za rješavanje određenih problema iz područja demokratskog građanstva i ljudskih prava. Cilj Smotre prikaz je učeničkih projekata po modelu Projekt građanin.

Projekt Srednje škole Bedekovčina, jedine srednje škole na smotri, bio je Stop bacanju hrane. Projektni tim činili su Maja Stiplošek, Dora Mrzljak, Lara Kušić i Jan Videk, učenici 1. Mb razreda.

Budući da je naš tim vrlo uspješno predstavio ciljeve projekta u području sprečavanja nastanka otpada od hrane, Prosudbeno je povjerenstvo odlučilo da će i naš učenički projekt predstavljati Krapinsko-zagorsku županiju na Državnoj smotri u Zagrebu.

Mentorica Janja Roginić