Državna smotra Projekt građanin

Autor: Krasnodor Mikša, 3. 6. 2023.

20. svibnja 2023. u Osnovnoj školi Grigora Viteza u Zagrebu održana je državna smotra projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja Projekt građanin na kojoj je sudjelovao i projekt naše škole Stop bacanju hrane.

Našu školu predstavljali su Maja Stiplošek, Dora Mrzljak, Lara Kušić i Jan Videk, učenici 1. Mb razreda, koji su uspješno predstavili projekt “Stop bacanju hrane”.

U sklopu projekta u Učeničkom domu održana je radionica izrade krušnih mrvica te su postavljeni plakati s uputama kako smanjiti otpad od hrane u kantinama te kako razlikovati rokove trajanja “upotrijebiti do” i “najbolje upotrijebiti do”. Učenici su također izradili kuharice s receptima kako iskoristiti ostatke hrane za druga jela koje su podijelili svojim kolegama i nastavnicima.

Cilj Projekta građanin je odgojiti i obrazovati odgovornog, savjesnog, svjesnog i  zadovoljnog  građanina.

Mentorica Janja Roginić