Pobjednik 18. natjecanja orača Krapinsko – zagorske županije je Domagoj Vuk, bivši učenik škole

Autor: Daniela Usmiani, 31. 7. 2023.

29. srpnja 2023. u Zlatar Bistrici,  nakon nekoliko dana odgode zbog loših vremenskih uvjeta, održano je 18. natjecanje orača Krapinsko – zagorske županije.

Izrazito smo ponosni da je prvo mjesto, u kategoriji premetnjaka, osvojio Domagoj Vuk iz Lobora, bivši učenik naše škole. Važno je naglasiti aktivno sudjelovanje učenika poljoprivrednog učilišta, Gabrijela Blageca, Josipa Lackovića i Karla Mezdića,  u organizaciji natjecanja.

Organizatori natjecanja su Krapinsko-zagorska županija, Udruga natjecatelja u oranju Krapinsko-zagorske županije i Ministarstvo poljoprivredu. Kroz natjecanje tradicionalno se iznjedre najbolji državni i svjetski natjecatelji čija se vještina temelji na tradiciji, marljivosti i spretnosti zagorskih poljoprivrednika.

(preuzeto s zagorje.com)