Građevinski praktikum

Autor: Krasnodor Mikša, 14. 11. 2023.

U četvrtak, 9. studenog 2023. godine, učenici 4. G razreda, arhitektonski i građevinski tehničari, bili su na terenskoj nastavi u sklopu praktikuma u pratnji prof. Sanje Markuš i posjetili novoizgrađene objekte u Zaboku.

Posjetili su gradilište Regeneratora - kulturnog centra za mlade. Projektiran je kao kompleks triju oblikovno različitih objekata koji sadrže zatvorenu pozornicu s gledalištem, malo kino, prostor za druženje s malim barom, prostorije za radionice i upravu, smještaj za pozvane predavače i umjetnike te vanjsku otvorenu pozornicu.

U drugom dijelu razgleda učenici su se zaputili prema novoizgrađenom objektu Srednje škole Zabok. Ravnateljica SŠ Zabok, zajedno s voditeljem gradilišta, proveli su učenike kroz obnovljeni dio stare škole te novoizgrađeni dio s općim učionicama i specijaliziranim kabinetima. Gotovo je završen i mali hotel i restoran za vanjske korisnike, a sportska dvorana te igralište na krovu još su u fazi izgradnje.

Posljednji posjet bio je objektu Vodospreme Zabok koji je u vlasništvu Zagorskog vodovoda. Tamo ih je dočekao direktor sektora vodoopskrbe tvrtke koji ih je upoznao sa sustavima dovoda vode u kućanstva, objekte javne namjene i industrijske objekte. Upoznao ih je s poviješću objekta i načinom izgradnje. Također, proveo ih je kroz prostorije spremnika i tamo im objasnio načine te tehnike pročišćavanja i skladištenja vode.

Na kraju obilaska učenici su se popeli na vrh objekta s kojeg se vidi cijeli grad kao na dlanu te su se fotografirali ispred zgrade.