Tjedan mozga

Autor: Krasnodor Mikša, 21. 3. 2024.

Od 11. do 14. ožujka 2024. godine obilježili smo Tjedan mozga nizom predavanja i radionica.

Tjedan mozga je međunarodna manifestacija čiji je cilj povećanje svijesti o važnosti istraživanja mozga i važnosti zdravlja mozga. Tjedan mozga u Krapinsko-zagorskoj županiji organizira Hrvatska liječnička komora, a tijekom održavanja manifestacije provodile su se mnogobrojne akcije, predavanja i radionice, pa i u Srednjoj školi Bedekovčina.

U aktivnostima koje su u školi koordinirale Štefica Sukreški i Suzana Posavec sudjelovali su djeca iz bedekovčanskog vrtića, učenici Srednje škole Bedekovčine, djelatnici Doma za odrasle osobe Lobor-grad, članice udruge Našenine i umirovljenici Udruge Bedekovčina.
Radionicu Tehnike ekspresivne art terapije - Iza mozga - Razbijamo ljutnju za djelatnice iz Doma za odrasle osobe Lobor-grad i članice udruge Našenine održala je prof. pedagogije SŠ Bedekovčina Tatjana Papst.
Učenici 5. Ma su pripremili radionicu Složimo mozak za djecu iz vrtića Bedekovčina.
Za učenike Srednje škole Bedekovčine o Evoluciji živčanog sustava govorio je prof.biologije Saša Peričak, a radionicu Dominacija hemisfera održala je prof. psihologije Vesna Hustnjak.
Članovi udruge umirovljenika Bedekovčine sudjelovali su na radionici Kako poboljšati kognitivne funkcije koju je vodila mag. sestrinstva Nikolina Ferenčak.

Štefica Sukreški