Završna aktivnost u programu SNEP

Autor: Krasnodor Mikša, 7. 4. 2024.

U tjednu prije blagdana održala se završna aktivnost u programu SNEP – vršnjačka edukacija i prevencija seksualnog nasilja.

Naša grupa vršnjačkih edukatora prošla je edukaciju udruge Ženska soba koja je autor SNEP-a (seksualno nasilje – edukacija i prevencija).

Za svoju završnu aktivnost izabrali smo poučiti ostale učenike i učenice o nasilju u mladenačkim vezama. U predvorju škole postavili smo štand na kojem su bili leci, plakati i kartice s najvažnijim brojevima za pomoć u slučaju seksualnog nasilja, koje smo sami izradili. Letke i kartice dijelili smo učenicima i djelatnicima naše škole. Također smo ih podijelili i mještanima općine Bedekovčina.

Prilikom dijeljenja letaka nosili smo prigodne majice protiv seksualnog nasilja koje smo sami dizajnirali. Napravili smo i pečat s tekstom #vezabezstraha koji smo stavljali učenicima na ruku kako bi stalno imali na umu koliko je važno biti u zdravoj i kvalitetnoj vezi. Nadamo se da smo ostavili trag ovom akcijom i pridonijeli da se mladi u vezama osjećaju sretno i sigurno.

Matea Sruk i Lucija Modrić