Kviz ''Znanjem do energetske učinkovitosti'' (Galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 6. 2013.

7. lipnja 2013. u zabočkoj Gimnaziji Antuna Gustava Matoša održao se kviz o energetskoj učinkovitosti "Znanjem do energetskih ušteda" na kojem je jedno od prvih mjesta osvojio i Antonio Košec, učenik naše škole.

Na kvizu su sudjelovale četiri škole: Gimnazija Antuna Gustava Matoša iz Zaboka, Srednja škola  Pregrada, Srednja škola  Zabok i  naša škola, Srednja škola Bedekovčina. Kviz pokušava educirati učenike, nastavnike i roditelje o prednostima, važnosti i mogućnostima održive gradnje, primjeni mjera energetske učinkovitosti i štednje energije u zgradama.

U kvizu su sudjelovali Atonio Košec, Tin Košanski i Blaž Tuđa, s mentorom Željkom Rodom.

U prvom djelu kviza rješavao se pismeni dio, ispit znanja, nakon čega su se devetorica najboljih plasirala u drugi krug. U drugom krugu natjecatelji su bili podijeljeni u tri grupe po tri učenika. Zadatak je bio praktičan, tj. osmisliti niskoenergetsku kuću. Kuću je najbolje osmislila moja grupa u sastavu: Nikola Gorupić, Matija Čavlović i ja, Antonio  Košec. Mi smo kao pobjednici za  nagradu dobili fotoaparat i jednodnevni izlet u Beč koji uključuje razgled prvog gradskog tzv. energy zero hotela, što znači da sve potrebe za energijom crpi iz obnovljivih izvora..

Pobjednicima natjecanja čestitala je zamjenica župana za društvene djelatnosti Jasna Petek koja im je ujedno uručila nagrade.

Poveznice na članke: Zagorje.com i Krapinsko-zagorska županija.

Galerija.

Antonio Košec, 2.Gb