Međunarodni dan sestrinstva

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 5. 2024.

Učenici i nastavnice medicinskog učilišta Srednje škole Bedekovčina obilježili su Međunarodni dan sestrinstva posjetom i druženjem s učenicima i nastavnicima Medicinske škole Varaždin, razgledavanjem Opće bolnice Varaždin i Sveučilištem sjever.

Međunarodni dan medicinskih sestara obilježava se u cijelom svijetu 12. svibnja, simbolično izabran u spomen na rođenje Florence Nightingale, začetnice modernog sestrinstva.

„Naše medicinske sestre. Naša budućnost. Ekonomska snaga skrbi.“ – ovogodišnji je slogan obilježavanja Međunarodniog dana medicinskih sestara.

Učenici su prisustvovali i na događanjima na Kapucinskom trgu te imali priliku vidjeti demonstraciju vještine zaštite i spašavanja, kao i dobru organizaciju i koordinaciju žurnih službi. Cilj ove pokazne vježbe bio je prikazati važnost rada medicinskih sestara, suradnje i komunikacije s ostalim žurnim službama. Dan su završili razgledavanjem Varaždina i neizostavnim posjetom u McDonald's.

Štefica Sukreški