Nagrade Županije

Autor: Krasnodor Mikša, 2. 7. 2024.

Željko Kolar, u ime Krapinsko-zagorske županije, nagradio je učenike osnovnih i srednjih škola te njihove mentore koji su na državnim natjecanjima i smotrama osvojili neko od prva tri mjesta.

Iz naše županije u ovoj su školskoj godini na natjecanja prema propozicijama Agencije za odgoj i obrazovanje, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Hrvatskog školskog športskog saveza pozvana 232 učenika, među kojima 129 učenika srednjih škola i 103 učenika osnovnih škola, koji su postigli izuzetno hvalevrijedne rezultate.

Učenici i mentori koji su osvojili prvo mjesto dobili su nagradu u iznosu od sto eura. Za osvojeno drugo mjesto učenici i mentori nagrađeni su sa osamdeset i pet eura, dok su oni koji su osvojili treće mjesto dobili nagradu u iznosu od sedamdeset eura. U slučaju da je neka od prva tri mjesta osvojila ekipa, nagrada u iznosu koji ovisi o broju učenika, ići će na račun škole. Korepetitori su dobili nagradu u iznosu od pedeset eura. Također, svi učenici, mentori i korepetitori dobili su po dvije cjelodnevne ulaznice za toplice.

Od učenika i mentora Srednje škole Bedekovčina nagrađeni su:

David Rupčić (keramičar oblagač), mentor Stjepan Sinković

Sebastijan Lacković (soboslikar), mentor Franjo Ščapec

Teo Čemerin i Kruno Kobeščak (instalateri), mentor Draženko Gavranić

Mihaela Lazar (cvjećar), mentorica Božica Slivnjak Kruhek

Renato Cerčić i David Kerep (suha gradnja), mentor Ivan Mohač

Luka Belačić i Valentino Delimar (zidar), mentor Ivan Ded

Ana Galic (Međusektorska smotra Graditeljstvo, geodezija i arhitektura), mentorica Sanja Markuš.

Slika: kzz.hr