Predavanje o Holokaustu

Autor: Krasnodor Mikša, 27. 1. 2014.

Sutra u 12.30, povodom Dana sjećanja na Holokaust, profesorica povijesti i judaistike Michal Brandl s Filozofskog fakulteta u Zagrebu održat će predavanje o povijesti židovskog naroda u Hrvatskoj.

Holokaust je genocid nad Židovima u nacističkoj Njemačkoj i u zemljama pod njezinom okupacijom i utjecajem za vrijeme 2. svjetskog rata (kada je ubijeno gotovo 6.000.000 ljudi, pretežno u koncentracionim logorima), a Dan sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti međunarodni je dan sjećanja kojim se želi podsjetiti na sve žrtve nacističkih režima tijekom Drugog svjetskog rata.

Predavanje će s eodržati u učionici broj 21 (stara dvorana).

Svi ste dobro došli.