Knjiga od srca (Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 30. 1. 2014.

Učenici, roditelji, nastavnici, djelatnici i svi koji ovo vide i žele...
Svi ste pozvani na volontersku akciju razmjene knjiga "Knjiga od srca" Volonterskog kluba naše škole.

Akcija počinje u petak 31. siječnja i završava u srijedu 12. veljače 2014. i ima višestruki karakter - humanitarni, edukatvni i socijalni.

Ideja je da pregledate vaše kućne biblioteke i odvojite knjige koje iz bilo kojeg razloga više ne trebate i ne želite te ih donesete u školu u navedenom razdoblju. Zadnji dan akcije, 12. veljače, u holu škole (ili nekom drugom prostoru, ovisno o broju prikupljenih knjiga) napravit će se izložba i razmjena donesenih knjiga. Svatko će si moći izabrati ono što želi i uzeti u zamjenu za donesene knjige.

Na posebnom mjestu prikupljat će se slikovnice i dječje knjige za predškolski i osnovnoškolski uzrast. Te knjige ne bi ulazile u razmjenu i njih bi volonteri složili u pakete koji bi se uz pomoć TISKA ili službe CITY EXPRESS uputili djeci iz socijalno ugroženih obitelji. Tu možete dodati i koju igračku ili školski pribor!

Ova akcija organizira se u sklopu projekta ''Pokreni se!'' u koji je ove godine uključena naša škola i odvija se uz potporu Volonterskog centra Zagreb.