Svjetski dan bolesnika (Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 2. 2014.

11. veljače obilježava se Svjetski dan bolesnika s motom ''Vjera i ljubav''.

Ovaj dan utemeljio je papa Ivan Pavao II. posebnim pismom datiranim 13. svibnja 1992. i naslovljenim na kardinala Fiorenza Angelinija, predstojnika Papinskog vijeća za pastoral zdravstvenih djelatnika, a kao cilj toga dana naznačena je želja da se društvo senzibilizira za potrebe bolesnika te da im se osigura bolja zdravstvena skrb, ne bi li potaknuo sve ljude različitih vjeroispovijesti da promisle o svojim mogućnostima u brizi i njezi oboljelih.

Kao datum obilježavanja Svjetskog dana bolesnika izabran je 11. veljače kad se u Katoličkoj Crkvi slavi spomendan Blažene Djevice Marije Lurdske, jer je marijansko svetiše u Lourdesu, poznato po brojnim čudesnim ozdravljenjima, postalo velikim okupljalištem bolesnika koji se ondje dolaze moliti.

Namjera je i zahvaliti svima koji skrbe o bolesnicima - zdravstvenim, socijalnim, vjerskim i mnogim drugim djelatnicima i volonterima koji su u središte svoga djelovanja stavili bolesnika i njegove potrebe.

Dan bolesnika ne bi trebao biti samo dan posjete bolesnika, starih i nemoćnih osoba i bolesne djece,  već dan kada bi svi bar nakratko podigli u sebi svijest, dan koji pokreće ljude u izgradnji bolje, sigurnije i humanije zajednice.

U sklopu Svjetskog dana bolesnika Dramska grupa naše škole održat će predstavu za bolesnike Opće bolnice Bračak.

Štefica Sukreški