Projekt E-medica

Autor: Krasnodor Mikša, 22. 2. 2014.

U veljači je organizirano druženje s partnerskim školama u projektu „Volontiranje kao način života i razmišljanja“.

To je jedan od malih projekata E-medice, velikog projekta povezivanja zdravstvenih škola Republike Hrvatske i onih iz inozemstva. „Volontiranje“ je okupilo 5 škola: Školu za medicinske sestre Vrapče i Mlinarska, Zdravstvenu šolu Novo Mesto, Medicinsku školu „Beograd“ i našu školu kao nositelja projekta. Na prvom susretu razmjene učenika bilo je prisutno 11 učenika i 4 mentorice. Radilo se na 4 zadatka:

• Pojam i definicija volonterstva
  • Mogućnosti za volonterski rad u srednjoškolskoj dobi
  • Volonterska iskustva
  • Dobrobiti volonterstva za pojedinca (osobno i profesionalno) i zajednicu

Razgovaralo se i o zajedničkoj volonterskoj akciji u koju bi se uključili sve škole sudionici završne smotre E-medice, kao i o istraživačkom dijelu koji će se provesti – anketi o općim stavovima učenika medicinskih škola o volonterstvu. Dogovoreno je da se osnuje grupa na Facebooku u koju će se uključiti svi sudionici projekta i gdje će se razmjenjivati materijali i ideje. Mogući novi datum 2. susreta je 25. 4. 2014. u Novom Mestu. Do tada ćemo provesti anketu, osmisliti zajedničku volontersku akciju i u sve uključiti učenike volontere iz Beograda koji na ovom susretu nisu bili s nama.

Galerija.

Tatjana Papst, prof. pedagogije