Dijana Lončarek - naš novi lokalni uzor u Bedekovčini

Autor: Daniela Usmiani, 10. 3. 2014.

Nakon što su članovi projektnog tima Comenius multilaterarnog projekta "EU Teens In Search of New Role Models" svečano u Poljskoj potpisali povelju u kojoj navode sve osobine koje će tražiti kod svojih novih uzora, zadatak svakog projektnog tima projekta bio je pronaći nove uzore, tri nova nacionalna uzora te dva lokalna.

Nije nam dugo trebalo razmišljajući o svim ljudima iz naše okoline odabrati našu bivšu učenicu Dijanu Lončarek.

Dijana Lončarek s članovima projektnog tima.

U zadnje vrijeme se na Internetu "vrti" video njenog svjedočanstva o odabiru svoga zvanja - časne sestre.

Uvijek nasmijana, pozitivna i topla - veoma milosrda i humana, te osoba koja stvarno slijedi svoje srce u odabiru životnog poziva i nesebično se daje drugima Dijana je zasluženo odabrana da predstavlja naš lokalni uzor.

Pozvali smo je u školu da se predstavi učenicima naše škole, da nam ispriča svoju životnu priču i provede s nama neko vrijeme na što se vrlo rado odazvala.

5.3. od 12.30 - 13.15 proveli smo nezaboravih 45 minuta u druženju sa Dijanom. Milosrdna sestra sv Križa, studentica dvaju fakulteta (fizioterapije i katehetskog fakulteta) na svoj neponovljivi način kroz pjesmu i imitaciju ispričala nam je o svom djetinjstvu, odabiru da ode u časne sestre.

U svom razgovoru s učenicima, naglasila je da u životu trebamo biti prije svega iskreni prema samima sebi da bismo bili sretni, upoznala nas je sa životom i pozivom časne sestre i te naglasila da u današnje vrijeme moderne tehnologije zaboravljamo prave vrijednosti.

Prisjetila se svojih srednjoškolskih dana provedenih u našoj školi, koji će joj kako kaže, uvijek ostati u lijepom sjećanju, a mi smo se profesori sjetili kako je i kao učenica imitirala naše poznate pjevače i oduševljavala nas svojim izvedbama.

Nakon kratkog intervjua kojeg ćemo naknadno objaviti, Dijana je posjetila i nastavu vjeronauka i etike kako bi odgovorila na brojna učenička pitanja.