NE govoru mržnje na internetu!

Autor: Krasnodor Mikša, 18. 3. 2014.

Ministarstvo socijalne politike i mladih provodi nacionalnu kampanju „NE govoru mržnje na Internetu“ čiji je glavni cilj senzibilizirati mlade i javnost o važnosti poštovanja ljudskih prava i negativnim utjecajima govora mržnje.

Na ovom projektu angažirani su Iva Šulentić, KHL Medveščak, glumci Goran Bogdan, Amar Bukvić, Leona Paraminski, voditeljice Daniela Trbović, Ivana Nanut te voditelj Tomislav jelinčić.

Učenici u dobi od 13. do 19. godine pozvani su snimiti video uradak u trajanju od 1 do 3 minute u HD rezoluciji na temu: „Zašto dislajkam mržnju na internetu“. Najbolji radovi prikazat će se u emisijama HRT-a namijenjenim djeci i mladima te nagraditi tablet računalima.

Više informacija možete doznati na www.dislajkammrznju.hr ili na stranicama Facebooka.