Dan zdravlja u Zaboku (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 7. 4. 2014.

U ponedjeljak, 7. travnja, učenici 4. Ma i 4. Mb razreda svojim su aktivnostima i programom dali doprinos obilježavanju Međunarodnog dana zdravlja na trgu u Zaboku gdje se održavalo središnje obilježavanje Dana zdravlja u Županiji.

Svake se godine ovaj dan obilježava 7. travnja pod pokroviteljstvom Svjetske zdravstvene organizacije. Ove godine tema su bile zarazne bolesti koje se prenose vektorima pod sloganom „Mala bića, velika prijetnja“. Učenici su uz vježbe, muzički program i plakate pripremili i prezentaciju i kratki edukativni film u kojem su obradili i predstavili tri zarazne bolesti - malariju, virus zapadnog nila i lišmaniozu. Zbog globalizacije i promjene klime sve je više slučaja zaraze u Hrvatskoj ovim endemskim bolestima koje su uglavnom vezane za afričke i tropske krajeve. To je bio glavni razlog zašto su odabrali baš te tri bolesti. Na predavanju se moglo saznati nešto više o putu prijenosa zaraze, simptomima i znakovima bolesti i ono najvažnije kako ih prevenirati te zaštiti sebe i svoje bližnje.

Na trgu u Zaboku učenici su pod budnim okom svojih voditelja, Majde Brlić i DanijelaTomašića, mjerili krvni tlak građanima, pokazivali vježbe kod određenih tegoba i masirali.

Drago nam je što se odazvao ovako velik broj ljudi. Nadamo se da im je bilo zanimljivo i da su naučili nešto novo. Zahvaljujemo i prim. Belini na pomoći i nadamo se da ćemo zajedno surađivati u još mnogo ovakvih edukativnih akcija.

Galerija.

Lana Čehulić Mezak, 4. Ma