Drugi tjedan državne mature

Autor: Krasnodor Mikša, 25. 5. 2014.

Sutrašnjim ispitom iz Matematike ulazimo u drugi tjedan pisanja državne mature.

Ispit iz Matematike pisat će se u donjoj školi, a ispiti iz Engleskog jezika i Biologije u gornjoj školi, poljoprivrednom učilištu.

Na svaki ispit morate doći najmanje pola sata ranije, ponijeti plavu ili crnu kemijsku olovku i osobnu iskaznicu. Na ispitu iz Matematike dopušten je i geometrijski pribor (trokut ili ravnalo i šestar) i džepno računalo (tzv. znanstveni kalkulator). Džepno se računalo može upotrebljavati tijekom cijeloga ispita. Više informacija o karakteristikama dopuštenih džepnih računala možete pronaći na mrežnim stranicama Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja (poveznica 1 i poveznica 2). Sastavni je dio ispitnoga materijala knjižica s formulama koje su potrebne za rješavanje ispita. Nije dopušteno donijeti ni upotrebljavati neke druge listove s formulama.

Krasnodor Mikša,

ispitni koordinator