Prijave ispita u jesenskom dijelu državne mature

Autor: Krasnodor Mikša, 15. 7. 2014.

U četvrtak, 17. srpnja, počinju prijave ispita državne mature u jesenskom roku.

Učenici koji nisu izašli na ljetni rok jer su upućeni na popravni ispit ili oni koji žele popraviti ocjenu iz ispita polaganog u ljetnom roku prijavljuju se u sustav Postani student podacima Carneta i PIN-om i TAN-om koji su dobili u prosincu 2013. Prijave ispita državne mature u jesenskome roku škol. god. 2013./2014. bit će omogućene nakon konačne objave rang lista, odnosno od 17. srpnja 2014. s početkom u 16.00 sati do 25. srpnja 2014. u 23.59 sati.

Od 17. srpnja bit će moguće prijavljivati samo ispite državne mature. Studijski programi, koji će objaviti slobodna mjesta u jesenskome roku, moći će se prijavljivati od 22. srpnja 2014.

Ukoliko su učenici obveznici plaćanja prijavljenih ispita, obveza plaćanja ispita vidljiva je nakon prijave ispita na njihovim stranicama, na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate.

Prijave ispita državne mature traju do 25. srpnja, a odjava pojedinih ispita najmanje 20 dana prije početka ispitnog roka.

Također, učenici mogu prijavljivati studijske programe na studijima na kojima je ostalo mjesta nakon ljetnog roka.

Sve ove napomene vrijede i za učenike koji su upućeni na popravni ispit u jesenskom roku ili još nisu položili završni ispit.

Za sve ostale informacije možete se javiti na matura.bedekovcina@gmail.com ili na Matura.bedekovcina na Facebooku.