Natječaj za dodjelu stipendija

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 11. 2014.

Zaklada ''Hrvatska za djecu'' raspisuje javni natječaj za dodjelu 500 stipendija učenicima/cama tijekom srednjoškolskog obrazovanja u školskoj godini 2014./2015.

Zaklada „Hrvatska za djecu raspisuje javni natječaj za dodjelu 500 stipendija učenicima/cama tijekom srednjoškolskog obrazovanja u školskoj godini 2014./2015. (u daljnjem tekstu: javni natječaj).

Mjesečni iznos učeničke stipendije iznosi 700,00 kuna.

Pravo na sudjelovanje u javnom natječaju imaju učenici/ce koji/e ispunjavaju sljedeće opće uvjete:

-          da su državljani Republike Hrvatske s neprekidnim prebivalištem u Republici Hrvatskoj u trajanju od 3 godine do dana podnošenja prijave na javni natječaj,

-          da prosječni mjesečni prihod ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini po članu zajedničkog kućanstva svih članova/ica obitelji i djeteta iz te obitelji ne prelazi iznos od 80% proračunske osnovice propisane Zakonom o izvršavanju državnog proračuna Republike Hrvatske za tekuću godinu (dalje: proračunska osnovica) i da prosječni mjesečni prihod po članu/ici zajedničkog kućanstva obitelji ili djeteta iz te obitelji u zadnja tri mjeseca u tekućoj kalendarskoj godini, prije podnošenja prijave na javni natječaj ne prelazi iznos od 80% proračunske osnovice,

-          da nisu korisnici neke druge stipendije ili novčane potpore u svrhu školovanja.

Pravo na stipendiju tijekom srednjoškolskog obrazovanja može ostvariti učenik/ica koji/a udovoljava sljedećim posebnim uvjetima:

-          da je redoviti/a učenik/ica na srednjoškolskom obrazovanju, u skladu s posebnim propisima te redovito i uredno ispunjava svoje obveze,

-          da savladava školsko gradivo bez ponavljanja godine,

-          ako je učenik/ica prvog razreda srednjoškolskog obrazovanja završio/la posljednji razred osnovne škole s najmanjom prosječnom ocjenom 3,50,

-          da mu/joj je prosjek ocjena u dosadašnjem srednjoškolskom obrazovanju najmanje 3,00.

Pravo na stipendiju imaju kandidati/kinje koji temeljem bodovanja po kriterijima za dodjelu stipendija ostvare potrebni broj bodova.

Kriteriji za dodjelu stipendija su:

- prosječan opći uspjeh u dosadašnjem školovanju,

- socijalni status,

- mjesto prebivališta,

- osvojene nagrade na državnim natjecanjima iz znanja.

Dodatni kriterij za dodjelu stipendija je utvrđen status težeg invaliditeta kandidata/kinje prema posebnim propisima ili/i težeg invaliditeta roditelja kandidata/kinje.

Više o natječaju pogledajte na stranicama Ministarstva socijalne politike i mladih.